Zbiór porad Do Celu !

Błonnik na bolączki

W codziennej gonitwie większość z nas zapomina o zdrowym odżywianiu oraz o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Niejednokrotnie skutkuje to problemami układu trawiennego, cukrzycą czy zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Rozwiązaniem na bolączki trawienne jest nasz suplement diety – błonnik.
Błonnik to mieszanina substancji roślinnych o charakterze polisacharydowym oraz niepolisacharydowym. Może być pochodzenia naturalnego – znajdziemy go w pieczywie pełnoziarnistym, produktach zbożowych, warzywach (zwłaszcza w strączkowych) oraz owocach. Istnieje również błonnik suplementarny, który zostaje wyizolowany z produktów naturalnych i dostępny jest w postaci tabletek, pigułek czy w postaci sypkiej.
Kiedy już błonnik trafi do naszego układu trawiennego, wiąże się z wodą lub się w niej rozpuszcza, tworząc swoisty żel, który zapełnia żołądek i jelita. To daje nam uczucie sytości. Błonnik to obowiązkowy składnik naszej diety, dlatego warto zadbać o jego obecność w produktach, które spożywamy!