Zbiór porad Do Celu !

Budowa odpowiedniego klubu

We współczesnych klubach fitness i siłowniach liczy się już nie tylko odpowiednie wyposażenie. Oczywiście dla osób płacących za swoje karnety i wejściówki spore pieniądze sprzęt ma kolosalne znaczenie – powinien być nowoczesny i umożliwiać trenowanie różnych partii mięśni i wykonywanie innych ćwiczeń w różnych konfiguracjach.
Liczy się także otoczenie – szanujące się współczesne kluby fitness oraz siłownie, często zlokalizowane zresztą w jednym miejscu, stawiają chociażby na podstawowe SPA czy kącik do regeneracji, oferują masaże i inne podstawowe zabiegi kosmetyczne. W barze dość szybko nabyć można podstawowe przekąski przydatne w wysiłkowym treningu – jak chociażby batoniki energetyczne oraz napoje izotoniczne.
Wystrój oraz klimat miejsca także ma kolosalny wpływ na sukces lub niepowodzenie, ponieważ osoba przychodząca na trening musi jednocześnie mieć impuls do trenowania – np. w postaci żywiołowych teledysków i muzyki puszczanej na telewizorach. A jednocześnie chce mieć odrobinę swobody i intymności, by móc z własnymi myślami skupić się na zadaniu.