Zbiór porad Do Celu !

Daj sobie czas

Wrzuć na luz i daj sobie czas. To najlepsza rada dla każdego, kto właśnie postanowił wziąć się za siebie. By potem móc powiedzieć: jestem fit. W formie chce być większość ludzi. Niestety niewielu jest w stanie się nieco wysilić, aby ten cel osiągnąć. Niektórzy mają dobre nastawienie, ale brakuje im wytrwałości. Za bardzo skupiają się na wyniku. A kiedy codziennie patrzy się na wskaźnik wagi, można się aż za często zdołować. Znacznie lepszą strategią jest postawienie na czas. I wrzucenie na przysłowiowy luz.
Kiedy człowiek narzuca sobie zbyt intensywny plan treningowy czy za bardzo restrykcyjną dietę, wówczas naraża się na szybsze zniechęcenie. Racjonalny jadłospis wprowadzany stopniowo ma o wiele większe szanse się przyjąć. Organizm nie przeżywa szoku, a człowiek daje sobie czas na autentyczne przekonanie się do pewnych produktów żywieniowych.
Podobny scenariusz sprawdza się w przypadku podjęcia aktywności fizycznej. Uprawianie sportu to ważny czynnik, wpływający na zdrowie, kondycję i samopoczucie. Warto jednak zacząć od niewielkiego wysiłku.