Zbiór porad Do Celu !

Dobieranie odpowiedniego sprzętu

Wybranie właściwej dyscypliny sportowej to w przypadku wielu ludzi już ponad połowa sukcesu. Zwłaszcza wśród tych, którzy wiele lat spędzili bez jakiegokolwiek wysiłku fizycznego i do ruchu zmusza ich tylko coraz gorszy stan zdrowia – samo już podjęcie decyzji o nagłym treningu jest wielkim wydarzeniem.
Warto więc od samego początku dołożyć wszelkich starań, aby decyzja ta była wspierana i decydujący się na wysiłek człowiek był do niego odpowiednio przygotowany. Naturalnie kluczem jest odpowiednia rozgrzewka i rozciąganie – bez względu na nasz poziom zaawansowania i uprawiany sport, bez właściwego przygotowania organizmu do wysiłku nie może być mowy o opuszczeniu domu.
Równie ważne jak rozgrzewka jest także dostosowanie poziomu trudności treningu do swoich możliwości. Ostatnim elementem jest zainwestowanie w odpowiedni sprzęt i akcesoria, które są wykorzystywane do danego treningu. Oczywiście nie warto wydawać od razu pieniędzy na najlepsze modele na rynku – zwłaszcza, jeśli dopiero się uczymy, ale sprzęt ze średniej półki powinien być w sam raz.