Zbiór porad Do Celu !

Dobór odpowiedniego trenera

W praktycznie każdej współczesnej siłowni czy klubie fitness na pierwszy rzut oka rzucają się nie tylko nowoczesne oprzyrządowanie. Ponieważ w treningu, zwłaszcza amatorskim, najważniejsze jest przeprowadzenie początkującego adepta sportu przez trudne początki, kluby i siłownie inwestują krocie także w kadrę.
Trenerzy, konsultanci lub coachowie – w zależności od nazewnictwa zawsze robią to samo, czyli pomagają w początkach na siłowni, pokazują ćwiczenia i eliminują błędy techniczne. W każdej dyscyplinie sportowej można popełniać fatalne błędy, nie dociągać ruchów do końca, źle ustawiać ciało i w efekcie nie tylko nie odnieść sukcesów, ale nawet uszkodzić poważnie swoje ciało. Trenerzy w takich miejscach potrafią jednak dużo więcej niż przygotowanie samego planu treningowego i przeprowadzenie amatora przez niego do samego końca.
To także przeważnie świetni znawcy dietetyki, zdolni do przekonania każdego sceptyka do zmiany swojej diety. A w wielu przypadkach to także wybitni motywatorzy, którzy zdają sobie sprawę z tego, w jaki sposób przemawiać do konkretnych ludzi, aby przekonać ich do jeszcze większego wysiłku.