Zbiór porad Do Celu !

Jogurt czy maślanka?

Wiadomo, że jogurt jest znacznie bardziej zdrowy. Wiele sałatek jednak po pewnym czasie przestaje się ładnie prezentować, gdyż sos spływa na samo dni.
To samo dzieje się z maślanką, czy majonezem które oczywiście są bardzo kaloryczne. W jaki sposób można sobie poradzić z takim sosem? Z pewnością idealnie sprawdzi się tutaj jogurt typu greckiego, ponieważ ma on specjalną konsystencje dzięki której utrzymuje się na powierzchni przez długi czas. Można więc już dziś pomyśleć o tym, zanim zakupimy wszystkie składniki na sałatkę, a być może przekonamy się sami o jego skuteczności. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie będzie mogło mieć zastosowanie w naszej diecie. Dlatego warto jest od samego początku zadbać o to, by jednak nasze posiłki były w miarę mało kaloryczne. Po pewnym czasie wejdzie nam to w nawyk i będziemy mogli naprawdę pysznie i zdrowo gotować.
Można więc poszukać w Internecie przepisów, które nam z pewnością ułatwią tego typu gotowanie. Wcale nie trzeba wydawać majątku, by jednak można było zdrowo się odżywiać.