Zbiór porad Do Celu !

Oczyszczanie organizmu dla kogo ?

Wiele osób w dzisiejszych czasach boryka się z poważnymi problemami związanymi z nadwagą lub nawet otyłością. Jest to niestety syndrom naszych czasów, ponieważ odżywiamy się w niewłaściwy sposób i coraz mniej czasu poświęcamy na sport i wysiłek fizyczny.
Większość z nas, kiedy decyduje się na zrzucenie dodatkowych kilogramów, od razu przystępuje do dzieła. Zapominamy jednak o najważniejszym aspekcie, który powinien wyprzedzać każdą dietę odchudzającą, a mianowicie o oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii.
Można tego dokonywać domowymi sposobami, jednakże lekarze zalecają, aby wspomagać to odpowiednimi preparatami i suplementacją. Niektórzy z nich twierdzą nawet, że warto jest się odrobaczyć, ponieważ około dziewięćdziesięciu procent osób ma w swoim ciele pasożyty.
Taka kuracja oczyszczająca powinna trwać około dwóch tygodni i w jej trakcie należy unikać dużych ilości mięsa, a także alkoholu i innych używek. Najlepiej jest spożywać dużo warzyw, a także kasz, które same działają odkwaszająco.