Zbiór porad Do Celu !

Rola błonnika w naszym żywieniu

Zdrowe odżywianie jest podstawą naszego zdrowia, dlatego zawsze warto jest wybierać produkty spożywcze o wartościach prozdrowotnych, które zapewnią naszemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie.
Jednym z ważniejszych elementów naszej codziennej, dobrze zbilansowanej diety, jest błonnik pokarmowy, który jest niezastąpiony dla zdrowego ciała. Aby nasz organizm dobrze funkcjonował potrzebny jest mu błonnik pokarmowy, czyli inaczej nazywane włókno pokarmowe, substancje komórkowe roślin, które jest zdolne do pęcznienia pod wpływem wody. Kiedy błonnik wchłonie wodę to pęcznieje, dzięki czemu pobudza perystaltykę jelit i pomaga w wypróżnianiu się. Błonnik wspiera osoby podczas procesu odchudzania, pęczniejąc wypełnia żołądek, dzięki czemu zjadamy mniej, ale również reguluje poziom glukozy we krwi. Błonnik pomaga naszemu organizmowi w eliminowaniu toksycznych toksyn czy też metali ciężkich, które bardzo trudno jest usunąć z ciała, ale również chroni zęby przed próchnicą.
Błonnik pokarmowy jest jednym z najważniejszych elementów naszej codziennej diety, warto więc szukać go w razowym pieczywie, makaronie, warzywach, owocach, nasionach siemienia lnianego czy też ryżu brązowym.