Zbiór porad Do Celu !

Trenowanie w różnych warunkach

Przy współzawodnictwie można bardzo szybko znaleźć odpowiednią motywację do pokonywania kolejnych granic, ale bardzo szybko można także zniechęcić się do dalszego trenowania. Dlatego decydując się na wykupienie karnetu na siłownię z koleżanką z pracy lub zapisanie się do sekcji treningowej z dobrym znajomym, może okazać się równie korzystne co zniechęcającej.
Niewątpliwie obecnie rośnie zainteresowanie bardzo różnymi dyscyplinami sportowymi zarówno wśród młodszych jak i starszych, mieszkańców wsi i miast. Bez względu na infrastrukturę, uprawiać można dzisiaj stosunkowo dużo zróżnicowanych dyscyplin sportowych. W miastach naturalnie infrastruktury jest więcej i przeważnie jest ona na wyższym poziomie, co pozwala także na zorganizowanie takich klubów i sekcji jak hokejowa, łyżwiarstwa szybkiego albo akrobatyki sportowej.
Bez względu jednak na możliwości i zaplecze, kluczem do odniesienia sukcesu jest motywacja. W ostatnich latach poprawiły się także możliwości komunikacyjne, dzięki czemu nawet dojechanie kilkudziesięciu kilometrów na trening czy mecz nie jest wielkim wyzwaniem.