Zbiór porad Do Celu !

Uzupełnianie elektrolitów i wody

W procesie treningowym trudno wyobrazić sobie zadanie ważniejsze aniżeli regularne i sumienne uzupełnianie płynów. Woda to absolutna podstawa życia i metabolizmu ludzkiego organizmu, ale niestety nadal wiele osób nie rozumie, jak istotne jest przyjmowanie codziennie przynajmniej dwóch litrów wody. Napoje, tak masowo kupowane w wersjach słodzonych czy chociażby lekko smakowych, niestety przynoszą organizmowi więcej problemów, niż dobrego i dlatego nie warto rezygnować z wody pod żadnym pozorem.
Dla osób regularnie uprawiających sport woda jest wskazana w podwójnej objętości, a więc nawet do czterech litrów w dniu treningowym. Możliwe jest także wykorzystanie różnego rodzaju napojów izotonicznych, które zaprojektowane zostały z myślą o regeneracji osób po wysiłku fizycznych lub w jego trakcie – uzupełniające elektrolity tak szybko wyparowujące z ciała uprawiającego trening.
Można także takie izotoniczne napoje z powodzeniem przygotować op dużo niższych kosztach domowymi metodami – wystarczy do wody dodać odrobinę soli kuchennej, a dla smaku i kaloryczności miodu oraz mięty.