Zbiór porad Do Celu !

Dobieranie odpowiedniego obuwia

W bieganie angażuje się coraz więcej osób i w Polsce obok jazdy na rowerze bieganie stało się na przestrzeni ostatnich lat absolutnie największym wygranym jeśli chodzi o zainteresowanie amatorów. Sukces biegania w dużej mierze wynika z wielkich akcji promocyjnych i kampanii z udziałem wielu ludzi, którzy zaczęli na własnym przykładzie pokazywać, jak wspaniałe jest regularne uprawianie sportu.
Bieganie jest tak powszechne w dużych oraz mniejszych miastach głównie dlatego, że do jego uprawiania nie potrzebna jest praktycznie żadna infrastruktura. Oczywiście możliwość trenowania na dobrej bieżni dobrze wpływa na motywację amatorów oraz zmniejsza ryzyko kontuzji w stosunku do biegania krętymi i dziurawymi miejskimi uliczkami – niemniej wystarczy kupić obuwie i wyjść na zewnątrz, by przebiec swój pierwszy kilometr.
Wydatki związane z bieganiem sprowadzają się więc głównie do nabycia odpowiedniego obuwia – warto zainwestować właśnie w buty, gdyż to one gwarantują stabilizację i odpowiednią amortyzację dla całego ciała w trakcie biegu.