Zbiór porad Do Celu !

Gotowane czy na surowo

Wiele warzyw można z powodzeniem jeść na surowo. Oczywiście wiele zależy od tego, co tak naprawdę lubimy jeść. Przecież kapustę można jeść zarówno na surowo jak i ugotowaną, czy kiszoną. Dlatego w zależności od upodobań można będzie przygotować warzywa na różne sposoby. Przecież potraw jest na tyle wiele, że nawet ktoś mocno wymagający będzie mógł poczuć się w pełni usatysfakcjonowany.
Od pewnego czasu są dostępne całe platformy z przepisami, gdzie po wpisaniu posiadanych produktów można będzie znaleźć wiele wariantów danej potrawy. Można więc samodzielnie pomyśleć nad tym, jakie są nasze oczekiwania co do jakości potraw, oraz czy wszystkie składniki są w pełni zdrowe. Aktualnie gotowanie może być zdrowe, ponieważ jeśli kupujemy owoce oraz warzywa są kupowane na bazarku. Na surowo również świetnie sprawdza się marchew, czy jabłko, ponieważ można z nich przyrządzić surówkę.
Oczywiście poszczególne podejście do przygotowywania dań są różne. Nie wszystko jednak należy zawsze gotować. Tak naprawdę obróbka termiczna czasami pozbawia pewnych właściwości odżywczych.