Zbiór porad Do Celu !

Gotowanie w domu

Wszyscy żyjemy w pośpiechu i nie mamy czasu dosłownie na nic. Niestety, odbija się to na naszym zdrowiu, ponieważ odżywiamy się w niewłaściwy sposób. Nie mamy bowiem czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków w domu i przez to spożywamy produkty wysoko przetworzone.
Najczęściej zdarza nam się jadać na mieście i są to Fast foody, lub inne niezdrowe dania. Jest to zgubny nawyk, ponieważ może prowadzić nas on do znacznego wzrostu wagi. Warto o tym pomyśleć i postarać się znaleźć czas na to, żeby codziennie przygotowywać sobie samodzielnie posiłki.
Nawet do pracy lepiej jest spakować gotowe danie, które samodzielnie przygotujemy ze zdrowych i ulubionych produktów. Sprawdzają się różnego rodzaju sałatki, lub jeżeli mamy możliwość podgrzania posiłku – kasze i ryże z warzywami i mięsem.
Oczywiście od czasu do czasu można pozwolić sobie na jedzenie na mieście, ale nie powinna być to w żadnym wypadku codzienność. Pamiętajmy także o tym, aby dzieciom do szkoły pakować wartościowe posiłki, samodzielnie przez nas przygotowywane.