Zbiór porad Do Celu !

Kiedy ćwiczyć?

Każdy zaczynający przygodę z aktywnością fizyczną zastanawia się kiedy najlepiej jest ćwiczyć. Pora dnia ma wpływ na jakość ćwiczeń. Porę ćwiczeń warto dopasować do działań hormonu odpowiedzialnego za aktywność i energię. Tym hormonem jest adrenalina. Wzrost adrenaliny następuje około godziny 100 oraz w ok. godziny 100-100 osiąga najwyższy poziom. Natomiast ok. godziny 100 za energię odpowiada inny hormon noradrenalina.
Poranek nie jest dobrą porą na trening, gdyż mięśnie są sztywne, stawy są mniej elastyczne niż o innych porach dnia. Najlepiej jest ćwiczyć w godzinach 100-100.
Niektórzy twierdzą, że nieważna jest pora dnia, gdyż najważniejsza jest regularność. Regularne ćwiczenia poprawiają ogólny stan zdrowia, zwiększają zadowolenie z seksu, podnoszą zdolność kreatywnego myślenia, nawet mogą odwrócić proces starzenia się skóry. Poranne ćwiczenia poleca się osobom odchudzającym się, gdyż pobudza się metabolizm, który jest przyspieszony nie tylko w trakcie treningu, lecz także na kilka godzin później.