Zbiór porad Do Celu !

Nauka od dzieciństwa

Lekarze pediatrzy oraz dietetycy alarmują, że nasze dzieci są coraz bardziej otyłe i niestety, co za tym idzie – coraz mniej sprawne fizycznie. Jest to bardzo niebezpieczna tendencja, nie tylko ze względu na wygląd fizyczny młodych ludzi, ale również ich zdrowie oraz sprawność fizyczną.
Należy pamiętać, że komórki tłuszczowe, które powstaną w dzieciństwie, pozostają z człowiekiem już na całe jego przyszłe życie. Dzieci bardzo często nie zdają sobie sprawy ze swojej nadwagi, dopóki nie zaczną im dokuczać ich rówieśnicy. Wtedy może być już jednak za późno i młodzi ludzie winą obciążają swoich rodziców i opiekunów.
Dlatego tak istotnym jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowego sposobu odżywiania się i wpajać im nawyki sportowe.
Najlepiej, jeżeli rodzice sami dają dzieciom dobry przykład i wraz z nimi uprawiają różne dyscypliny sportu, a także wspólnie przygotowują i spożywają posiłki. Nie powinno się dziecku zabraniać wspólnego gotowania, ponieważ jest to najlepszy z możliwych pomysłów na różnego rodzaju rozmowy i nauki dotyczące prawidłowego sposobu żywienia.