Zbiór porad Do Celu !

Odpowiednia motywacja kluczem do sukcesu

W diecie i sporcie najważniejsze jest to samo – zachowanie regularności i odpowiedniej dbałości. Nawet amatorskie uprawianie sportu wymaga staranności przy rozgrzewce i dobieraniu kolejnych obciążeń, wyzwań czy planów treningowych. To samo tyczy się diety i zmian w sposobie żywienia – nie wystarczą chwilowe i sezonowe postanowienia, konieczne jest globalne przekształcenie swojej świadomości, nastawienia i zmiana motywacji.
Psychika człowieka w procesie dostosowywania się do nowych warunków funkcjonowania odgrywa największą rolą i dlatego ludzie ze słabymi predyspozycjami do pracy nad sobą, zniechęcające się szybko lub nie wierzące we własne siły potrzebują dodatkowych impulsów.
Może to być zawodowy trener, któremu płaci się za to, aby przypilnował postępów – lecz to może być zwodnicze, gdyż tak długo, jak człowiek sam świadomie nie przekona się do tego, że konkretne zachowanie jest najlepsze dla niego samego, efekty takiej przemiany nie będą trwałe. Wsparcie bliskich lub znalezienie partnera do treningu i diety na podobnym poziomie zaawansowania i motywacji, to racjonalna alternatywa.