Zbiór porad Do Celu !

Błędy żywieniowe

Bardzo niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że popełnia na co dzień szereg błędów żywieniowych, które skutkują odkładaniem się zbędnych kilogramów. Wydaje nam się, że odżywiamy się we właściwy sposób i dodatkowe kilogramy biorą się znikąd. Niestety, istnieją nawyki, które powodują u nas odkładanie się tkanki tłuszczowej i nawet problemy ze zdrowiem.
Przede wszystkim, większość osób, nawet dorosłych, nie jest przyzwyczajona do picia zwykłej, niegazowanej wody mineralnej. Popijamy słodzone napoje, niekiedy nawet gazowane, które zawierają w sobie ogromne ilości cukru. Nawet wody mineralne, reklamowane jako smakowe, są bardzo niewskazane, ponieważ są one dosładzane w dużych ilościach.
Poza tym, największym błędem żywieniowym większości osób jest pomijanie najważniejszego posiłku w ciągu dnia, czyli śniadania. To duży błąd, ponieważ to właśnie śniadanie powinno nam dostarczać sił i energii na cały poranek, a przede wszystkim sprawności umysłowej. Z pośpiechu wychodzimy głodni z domu i nie mamy już czasu na śniadanie w pracy.