Zbiór porad Do Celu !

Pomaganie sobie oraz innym

Bieganie stało się w ostatnim czasie jednym z absolutnie najbardziej popularnych sportów na całym świecie. Także w Polsce ostatnie lata upłynęły pod znakiem drastycznego wzrostu liczby osób uprawiających amatorsko sport na świeżym powietrzu. W miastach pojawiło się dużo siłowni outdoorowych i ścieżek rowerowych, na których panuje coraz większy ruch bez względu na porę roku.
Liczba biegaczy wydaje się jednak rozwijać najszybciej, podobnie jak popularne imprezy biegowe przyciągają coraz większą liczbę uczestników, zainteresowanie mediów i sponsorów. Biegając można skutecznie pomagać innym i potrzebującym ludziom, co jest możliwe za sprawą licznych programów mierzących postęp trenującego zawodnika.
Każdy przebiegnięty czy inaczej przebyty przez uczestnika akcji kilometr obliguje sponsora akcji do przelania określonej kwoty na konta konkretnych charytatywnych organizacji. Pomaganie sobie i innym poprzez bieganie sprawia, że liczba aktywnie uczestniczących w tych akcjach użytkowników również rośnie lawinowo.