Zbiór porad Do Celu !

Powietrze ma znaczenie

To czym oddychamy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Dotleniony organizm sprawniej funkcjonuje, jest również bardziej odporny. Co ciekawe, stan dotlenienia wpływa również na wagę ciała.
Więcej tlenu i świeżego powietrza to sposób na szybsze usuwanie toksyn z organizmu. A także sprawniejsze działanie układu pokarmowego. Dzięki regularnym dostawom tlenu procesy trawienne przebiegają bez przeszkód. Organizm ma zatem możliwość optymalnego wykorzystania substancji odżywczych, zawartych w pokarmie.
Dzięki prawidłowemu, a zatem przede wszystkim głębokiemu, oddychaniu można unikać wielu chorób. Nie tylko tych zawiązanych z układem oddechowym, ale między innymi również schorzeń wynikających z zaburzonego funkcjonowania układu pokarmowego. Pozostaje zatem jeszcze raz podkreślić, że głębokie oddychania i częste wychodzenie na świeże powietrze mogą bardzo pomóc w dbaniu o zdrowie. Przyczyniają się do oczyszczania organizmu i przyspieszenia metabolizmu. To z kolei najlepszy sposób na utrzymanie optymalnej wagi ciała.