Zbiór porad Do Celu !

Sposoby na oczyszczenie organizmu

Oczyszczanie organizmu to ważna sprawa. Usunięcie toksyn pozwala bowiem na polepszenie samopoczucia, uzyskanie dodatkowej energii, a także bardziej atrakcyjny wygląd. Wśród gwiazd różnego rodzaju zabiegi związane z oczyszczaniem organizmu są bardzo popularne. Zwykli śmiertelnicy rzadziej podejmują kroki w tym kierunku. Wielu obawia się, że takie kuracje są nieprzyjemne i do tego bardzo drogie. Nic bardziej mylnego. Każdy w zaciszu własnego domu może oczyścić swój organizm. I to niewielkim kosztem.
Przede wszystkim do codziennego jadłospisu należy włączyć jak najwięcej warzyw i dużo owoców. Zawarte w nich witaminy i antyoksydanty pomagają wzmocnić organizm. Nie można zapominać o błonniku. Znajduje się on w wielu produktach, od wspomnianych warzyw i owoców przez pełnoziarniste pieczywo aż po otręby.
Niektórzy w celu oczyszczenia organizmu stosują głodówki. Należy do nich jednak podchodzić bardzo ostrożnie, ponieważ bez należytej odpowiedzialności mogą być nie tylko nieskuteczne, ale również szkodliwe.