Zbiór porad Do Celu !

Zbyt wiele na początek

Wiele osób na samym początku swojej drogi po szczupłą sylwetkę ulega kontuzjom, dzięki temu skutecznie zniechęcają się do dalszej działalności w tym kierunku.
Koniecznie należy pomyśleć o tym, że jednak od samego początku powoli należy przyzwyczajać nasz organizm do ruchu, a po pewnym czasie zwiększać intensywność poszczególnych ćwiczeń. Bez względu na nasze oczekiwania co do efektu, one same przyjdą w swoim czasie. My musimy skupić się przede wszystkim na regularności treningów. Początkowo sam trening może trwać kilka minut, jednak wraz z biegiem czasu można będzie go zwiększać. To samo jeśli chodzi o bieganie, po pewnym czasie będziemy mogli przebiec znacznie więcej. Dlatego można już dziś pomyśleć o tym, jak się za to zabrać.
Gdy sami nie bardzo mamy o tym pojęcie, można udać się do trenera osobistego, który w oparciu o naszą dietę, oraz możliwości co do aktywności fizycznej dobierze nam prawidłowy plan działania. Z pewnością po pewnym czasie sami będziemy mogli ocenić jak wiele na tym skorzystamy.