Zbiór porad Do Celu !

Czy naprawdę wiesz co jesz?

Chcemy dłużej być zdrowi, sprawni, energiczni i coraz częściej dbamy o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie, które jest równie ważne, jednak czy naprawdę wiemy jak to zrobić?
Im bardziej zagłębiamy się w temat zdrowego odżywiania, tym większy mętlik pojawia się w naszych głowach, bo niby warzywa i owoce to samo zdrowie, ale jednak kupując je z nieznanych źródeł narażamy się na problemy zdrowotne. Nie tylko opryski, ale również polepszacze gleby, preparaty grzybobójcze są dla nas zagrożeniem, często mówi się, że korzyści płynące ze spożycia warzyw i owoców są mniejsze dla organizmu niż skutki preparatów do ich ochrony. Ważne jest, abyśmy wszystkie warzywa i owoce dokładnie myli w gorącej wodzie, jeżeli natomiast mamy możliwość kupienia tych produktów u okolicznych rolników, którym ufamy, warto jest z tego skorzystać. Zanik kupimy jakiś produkt spożywczy przetworzony, warto jest sprawdzić jego skład, dzięki czemu będziemy wiedzieli dokładnie co spożywamy, oraz zaczniemy dokonywać lepszych wyborów, spośród produktów oferowanych nam przez sklepy i producentów żywności.
Warto jest szukać zdrowszych alternatów względem tego co zwykle spożywamy, warto jest dbać o odpowiednie mycie produktów spożywczych oraz ich prawidłowe przechowywanie oraz przyrządzanie, ponieważ od tego wszystkiego zależy nasze zdrowie.