Zbiór porad Do Celu !

Fajny jesienny czas

Jesień tylko z pozoru musi być nudna, przygnębiająca czy męcząca. Wystarczy utrzymać aktywny tryb życia i postawić na zdrową dietę, by w tym przejściowym czasie pomiędzy latem i zimą nie tylko nie przytyć, ale czuć się świetnie.
Lato sprzyja różnego rodzaju aktywności, jesienią robi się znacznie chłodniej i mokro. Często spotykanym zjawiskiem jest zatem rezygnacja z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. To błąd, ponieważ na skutek ograniczenia aktywności zmniejszają się również pokłady energii. Pojawia się zmęczenie oraz znacznie gorsze samopoczucie. Wiele osób zmaga się w tym czasie z wahaniami nastroju. Regularna aktywność pozwala bardzo skutecznie radzić sobie z tym problemem.
Podobnie jest z dietą. Zamiast objadać się i tłumaczyć to zapotrzebowaniem organizmu, lepiej zachować aktywny tryb życia. Wówczas na pewno się nie przytyje. Poza tym jesienią również nie należy rezygnować z warzyw i owoców. Tych świeżych nie ma co prawda tak dużo, ale na szczęście w sklepie nadal można się dobrze zaopatrzyć w źródła witamin i minerałów.