Zbiór porad Do Celu !

Dlaczego papierosy są szkodliwe?

Chyba większość ludzi ma świadomość tego, że regularne palenie papierosów może bezpośrednio przyczynić się do konkretnych problemów ze zdrowiem. Nie każdy jest wie, jakie tak naprawdę choroby są wywoływane przez substancje smoliste. Warto podkreślić, że to właśnie one, a nie sama nikotyna, są najbardziej szkodliwe dla naszego organizmu.
Wdychane substancje smoliste przenoszą się do poszczególnych organów wraz z krwią, przez co obejmują nie tylko płuca, ale i pęcherz moczowy. Na pewno nie każdy palacz zdaje sobie sprawę z tego, że rak pęcherza moczowego powstaje przede wszystkim na skutek regularnego palenia papierosów. Konsekwencje takiej choroby mogą być bardzo poważne, doprowadzając do konieczności operacyjnego usunięcia pęcherza i zastąpienia go stomią. Oczywiście bardzo groźne są także nowotwory płuc, które zazwyczaj są oporne na chemię, przez co bardzo trudno jest je pokonać.
Nie da się ukryć, że w obliczu tylu zagrożeń, lepiej po prostu odstawić papierosy, całkowicie rezygnując z tego zgubnego nałogu.