Zbiór porad Do Celu !

Jak dbać o kręgosłup?

Zdrowy styl życia obejmuje między innymi ćwiczenia fizyczne, które mają zbawienny wpływ na naszą kondycję. Warto skupić się przede wszystkim na kręgosłupie, wzmacniając go i eliminując czynniki, które potencjalne mogłyby działać na niego niekorzystnie.
Na początku należy przyjrzeć się naszym codziennym nawykom, które mogą okazać się zgubne dla kręgosłupa. Jeśli często spędzamy wolny czas przed komputerem, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się naszemu krzesłu. Najlepszym wyborem okaże się mebel z wysokim oparciem, które jednocześnie zapewni nam stabilną podporę dla kręgosłupa. Powinniśmy pamiętać o tym, aby jak najczęściej trzymać prosto plecy, niwelując tym samym naturalne skłonności do garbienia się.
Oczywiście bardzo ważne są regularne ćwiczenia, dzięki którym można zminimalizować skoliozę. Wiele przykładowych ćwiczeń znajdziemy w sieci, jednakże lepiej po prostu poprosić lekarza o dokładne wskazówki, aby mieć pewność, że w prawidłowy sposób podchodzimy do swojego treningu, wykonując najskuteczniejsze ćwiczenia.