Zbiór porad Do Celu !

Jak odchudzić sosy?

Sosy są zwykle ciężkostrawne, a to wszystko z naszej winy. Często dodajemy do nich majonez, lub śmietanę, przez co są one niezwykle tłuste oraz kaloryczne.
By można było przygotować zdrowszy sos, można dodawać jogurt zamiast majonezu czy śmietany a zobaczymy, że smak będzie niezwykle świetny, a kalorie znacznie mniejsze. To od nas samych zależy jak mocno kaloryczny sos będzie. Wiadomo, że w narach z szybkim jedzeniem samo jedzenie może być zdrowe, gdyż będzie zawierało owoce, warzywa, jednak sam sos będzie niezwykle kaloryczny. Dlatego jadając w takich miejscach warto jest z niego zrezygnować. Jeśli natomiast chodzi o gotowanie w domu to warto jest zastępować kaloryczne składniki takimi, które tych kalorii mają o wiele mniej. Wiadomo, że będzie to znacznie zdrowsze dla naszego organizmu, a po posiłku nie będziemy czuli się ociężali.
Wiele w tej kwestii będzie zależało od doboru poszczególnych składników, oraz smaku do jakiego dążymy. Prawda jest taka, że takimi zamiennikami można będzie z powodzeniem zastąpić wiele różnego rodzaju tłustych składników.