Zbiór porad Do Celu !

Popularne przysiady na dolne partie ciała

Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń od kilkudziesięciu lat są przysiady, dawniej wyglądały trochę inaczej, dzisiaj trenerzy zmienili technikę ich wykonywania, jednak dzięki spektakularnym efektom wciąż są na topie.
Przysiady, często też nazywane squats (z języka angielskiego), są popularne na całym świecie, również wśród gwiazd estrady, aktorów i cele brytów, ponieważ pięknie rzeźbią dolne partie ciała, mając pozytywny, chociaż nie tak spektakularny wpływ, również na górną część ciała. Jednak zanim zdecydujemy się na podjęcie regularnego wykonywania przysiadów, warto jest zasięgnąć profesjonalnej porady na temat techniki tego ćwiczenia, ponieważ źle wykonywane może doprowadzić do kontuzji. Przede wszystkim należy stanąć w rozkroku, na szerokość swoich bioder, stopy proste, plecy podczas wykonywania ćwiczenia powinny być proste, nie należy się garbić. Kiedy wykonujemy przysiad, nie należy schodzić do samego dołu, wystarczy jeżeli między naszymi kolanami a podłożem, powstanie kąt 45 stopni. Osoby z dużą nadwagą oraz otyłością, zanim rozpoczną ćwiczenie przysiadów, powinny skonsultować się z lekarzem pierwszego kontakty lub trenerem personalnym, ponieważ ich stawy kolanowe często są już przeciążone i to ćwiczenie mogłoby spowodować bolesne kontuzje.
Sport to zdrowie, każdy o tym wie, jednak aby tak było, aby aktywność fizyczna służyła naszemu ciału, warto wykonywać ją pod okiem osoby wykwalifikowanej, zgodnie z rytmem własnego ciała, wtedy przysiady będą naprawdę przyjemne i skuteczne.