Zbiór porad Do Celu !

Powrót po kontuzji

Ludzie uwielbiają ćwiczyć. Właściwie jesteśmy stworzeni do ruchu, co oznacza, żę jeśli pozostaniemy bez aktywności fizycznej przez dłuższy czas to zwykłe pójście do sklepu będzie mogło skończyć się kontuzją. Dlatego tak duże znaczenie ma tutaj, to by jednak można było w odpowiedni sposób uchronić się przed różnego typu wydarzeniami.
Przykładem wydaje się tutaj skorzystanie z rozgrzewki przed treningiem. Wiele osób zaczyna treningi od samych ćwiczeń, jednak tak naprawdę rozgrzewka będzie mogła mieć tutaj kluczowe znaczenie. Po pewnym czasie sami ocenimy, że dzięki temu znacznie ;lepiej wykonujemy poszczególne ćwiczenia. Można więc poradzić się trenera osobistego, który będzie nam mógł przygotować różne ćwiczenia na rozgrzanie poszczególnych partii ciała.
Warto jest zadbać o to, by sama rozgrzewka trwała minimum 6 minut. Powrót po kontuzji bywa ciężki, dlatego należy poprzestać na początku na samej rozgrzewce, a dopiero później dokładać poszczególne ćwiczenia. Po pewnym czasie zobaczymy, że jednak będzie to miało wiele pozytywnych aspektów.