Zbiór porad Do Celu !

Regularność posiłków

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest regularne spożywanie posiłków. W szczególności osoby, które mają problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, powinny o tym pamiętać na co dzień. Każdy z nas powinien spożywać około pięciu posiłków dziennie, w równych odstępach i o w miarę stałych porach dniach.
Dzięki temu, nasz organizm nigdy nie odczuwa głodu i zjadamy mniejsze porcje pokarmu. Poza tym, nie zdarza nam się raczej podjadać słodyczy i innych niezdrowych przekąsek. Wpływa to w znaczny sposób na zachowanie prawidłowej wagi.
Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, który powinien być także najbardziej obfitym, jest oczywiście śniadanie. To ono dostarcza nam kalorii niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu przez cały poranek i przedpołudnie.
Posiłkiem, który powinien być najmniejszy i przede wszystkim lekki jest kolacja. Powinno się ją spożywać możliwie wcześnie i w niewielkiej porcji. Zachowanie tych kilku prostych zasad powinno poskutkować zdrowiem oraz piękną sylwetką.