Zbiór porad Do Celu !

Zmiana przyzwyczajeń

Wielu osobom wydaje się, że nie potrafiłyby zrzucić swoich zbędnych kilogramów, ponieważ kochają jedzenie i nie potrafią bez niego żyć. W odchudzaniu jednak wcale nie chodzi o to, aby przestać jeść, a o to, aby zacząć jeść z głową.
Aby odżywiać się w prawidłowy sposób, który nie powoduje nadwagi, dietetycy zalecają spożywanie pięciu posiłków, o stałych porach i w równych odstępach. Wszystkie powinny wielkościowo być do siebie podobne. Dzięki temu, organizm zdaje sobie sprawę z tego, że zawsze otrzyma swoje paliwo o określonej porze i nie odkłada tkanki tłuszczowej na potem. Poza tym, nie odczuwa on głodu i łaknienia i dzięki temu człowiek nie podjada niezdrowych przekąsek.
Wystarczy więc zmienić kilka swoich niewłaściwych przyzwyczajeń, takich jak nie jedzenie śniadania, objadanie się ciężkimi potrawami na noc, czy po powrocie z pracy, jedzenie słodyczy między posiłkami, czy też spożywanie dużych ilości alkoholu. Z pewnością nie dla każdej osoby jest to łatwe rozwiązanie, jednakże każdy organizm bardzo szybko powinien do niego przywyknąć.