Zbiór porad Do Celu !

Trener personalny dla każdego

Inwestowanie pieniędzy w kosztowne karnety na nowoczesne siłownie czy do klubów z profesjonalnymi opiekunami ma ogromny sens zwłaszcza w przypadku całkowitych amatorów. Osoby, które nie miały do tej pory styczności z żadną aktywnością fizyczną, powinny unikać ślepego kopiowania cudzych programów treningowych czy kierowania się osiągnięciami znajomych.
Każdy organizm jest bardzo indywidualny, podobnie konstrukcja psychiczna człowieka i jego metabolizm – wszystkie te elementy determinują konkretne wyniki w uprawianiu sportu. Dobrzy trenerzy czy opiekunowie, w których kluby fitness i siłownie inwestują bardzo dużo pieniędzy, są w stanie bardzo skutecznie wprowadzić nawet największego żółtodzioba w świat odpowiedniego przygotowania fizycznego.
Wraz z objaśnianiem ćwiczeń i eliminowaniem błędów w ich wykonywaniu, są oni także często w stanie zaprojektować bardzo zindywidualizowany program treningowy na pół roku, a następnie rozliczać sumiennie z jego wykonania – świetnie przy tym motywując i zachęcając.