Zbiór porad Do Celu !

Jak odchudzić nastolatka?

Wielu nastolatków ma problemy z nadwagą. Prawda jest taka, że w tym okresie poniekąd mogą być winne hormony, jednak nie warto jest pozostawiać tego problemu bez szczególnej uwagi.
Być może nastoletnie dziecko niekoniecznie zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę je oraz w jakich ilościach. Dlatego warto jest zaproponować wizytę u specjalisty, który będzie mógł określić zapotrzebowanie kaloryczne, oraz to, ile właściwie posiłków powinno się spożywać w ciągu dnia. Dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, jednak śniadanie oraz ogólnie około 5 posiłków dziennie jest odpowiednim rozwiązaniem.
To właśnie wtedy organizm jest w stanie w jakiś sposób rozłożyć sobie dostarczane kalorie do organizmu w taki sposób by móc je spożytkować zamiast odkładać. Nie od dziś wiadomo, że każdy nastolatek miewa chwile słabości, stąd też może okazać się że zajada je słodyczami. Warto jest zwrócić na to swoją uwagę, a być może sami również dojdziemy do pewnych wniosków w tej właśnie kwestii. Być może chwila uwagi sprawi, że nastolatek inaczej zacznie podchodzić do jedzenia.